fbpx

Meie õpetajad

José Inestal Hernández
Koolidirektor

Telefon: +372 5606 3601
E-mail: jose@hispaaniaklubi.ee

Meil on rõõm teile lähemalt tutvustada José’d, kes on La Tarara keeltekooli õpetaja ning koolidirektor. José on Hispaania klubi La Tarara süda. Ta on pärit Kagu-Hispaaniast, Murcia linnast, kus talved on pehmed ja suved kuumad.

José alustas oma õpinguid filosoofia erialal, kuid aja jooksul selgus, et rohkem huvitavad teda keelefilosoofia, retoorika ja semiootika. Sügavam keelehuvi viiski teda hispaania keelt võõrkeelena õpetamise kursustele Calmo&Cran akadeemias. Pärast kursuste lõpetamist töötas José hispaania keele õpetajana mitmetes Madridi erakoolides.

Eestisse saabus José 2012. aastal. Siia tuli ta Viljandi Kultuuriakadeemia hispaania keele õpetajaks ning jäi sellele tööle kaheks aastaks. Pärast väikeses ja armsas Kesk-Eesti linnas veedetud suurepärast aega kolis José Tallinna, kus asus tööle Hispaania Maja keeltekoolis ja õpetas seal hispaania keelt pisut enam kui kolm järgnevat aastat.

Oma Eestis veedetud aja jooksul on José reisinud pea igas siinses maanurgas ning saanud hea ülevaate meie kultuuri ainulaadsusest ja omapäradest: armastus muusika, eriti laulmise vastu, rõõm vaiksetest metsadest ja ehedast puidust. Kogemus on talle näidanud, et esmapilgul reserveeritud eestlane muutub ajapikku väga soojaks, lähedaseks ja kindlaks sõbraks, kui võtta aega teda tundma õppida.

José jaoks pole õpetamine mitte ainult töö, vaid ühtlasi tema kirg. See on ka põhjus, miks ta otsustas avada oma isikliku keeltekooli. La Tarara on keeltekool, kus lisaks keeleõppele saab ta edasi anda kogu hispaaniakeelse maailma kultuuririkkust alustades muusikast, kunstist ja köögist ning lõpetades kõige olulisema – hispaania elurõõmuga. Üle kõige soovis José luua paika, kus inimesed saavad tunda end nagu kodus – nagu hispaania kodus. Seetõttu polegi La Tarara ainult keeltekool vaid ka Hispaania klubi, kuhu kõik külalised on alati teretulnud.

José’le meeldib lugeda romaane ja koomikseid. Ta armastab elavalt diskuteerida poliitika ning sotsioloogia üle. José on ka suur kino ning seriaalide fänn. Mõned ütlevad, et talle meeldib karaoket laulda, aga see on vaid kuulujutt. Sa võid José’d leida linnas rattaga sõitmas, rulluisutamas, korvpalli mängimas või teda näha ronimisseinal turnimas. Siiski kõige enam meeldib talle hea vestlus sõpradega, muljete, naljade ja kogemuste vahetamine. José’le meeldib ka süüa teha ning alates Eestisse kolimisest hakkas ta hobikorras leiba küpsetama: “Stressi alandav, tervislik ja maitsev, ma soovitan seda kõigile. Kindlasti õpime, kuidas valmistada tõelist hispaania pan’i,” jutustab José elavalt.

Ja lõpetuseks veel üks avalik saladus – José ei suuda kuidagi öelda ei banaanidele.

 

 

 

Sabela Fouce Cousido
Hispaania keele õpetaja

Sabela on pärit Loode-Hispaaniast, võluvast 250 000 elanikuga A Coruña nimelisest Galicia rannikulinnast.

Niikaua kui Sabela mäletab, on talle alati meeldinud keeled ja kultuuride erinevused ning selletõttu otsustas ta ka õppida tõlkijaks. Õpingute käigus õnnestus tal end korduvalt täiendada tudengivahetuse korras nii Iirimaal kui Prantsusmaal, kuhu jäi Erasmuse stipendiaadina Lyoni ka õppima. Ülikooli lõpetamise järel võttis ta aga vastu uue väljakutse ning asus tööle suulise sünkroontõlgina Inglismaal. Udusel Albionil leidiski Sabela oma tõelise kutsumuse – õpetada hispaania keelt ja kultuuri teistest rahvustest inimestele.

2014. aastal saabus Sabela uue eluseikluse käigus Tallinna, kus asus Centro Picasso stipendiaadina tööle hispaania keele õpetajana. Vähehaaval muutus Eesti, see alguses lihtsalt üks kauge maa, talle südamelähedaseks koduks. Sabela naudib kirglikult iga läbiviidud õppetundi. Uskuge, seda on kaugele näha. Asjaolu, et nii paljud inimesed Eestis soovivad õppida tema emakeelt ja kultuuri, täidab ta päevad päikesega ning see paneb Sabela oma tööd väga armastama.

Lisaks muusika kuulamisele ja tantsimisele meeldib Sabelale reisida. Tal on olnud õnne ja juhuseid külastada paljusid Eesti suuremaid kohti ja väiksemaid “nurgataguseid” – alates sellistest linnadest nagu Haapsalu, Viljandi ja Tartu kuni erinevate soode ning rabadeni. Talle meeldib külastada looduskaitsealasid või hoopiski sõita autoga jääteedel üle mere. Pole siin midagi imestada, et Sabela tunneb ennast Eestis koduselt, sest Eesti on sama roheline nagu tema kodumaa Galiciagi.

Sabelale meeldib matkamine ja jalutamine, seda eriti suviste “valgete ööde” ajal. Mis saakski olla ilusam tollest “lõpmatu päikeseloojangu”etendusest mere ääres? Pikkadel pimedatel ning külmadel talvekuudel lõbustab aga Sabela ennast filmide vaatamisega, lauamängudega ja sõpradega vestlemisega mõnes hubases, rahulikus ja soojas “pesas”.

Sabela loodab, et tema uued õpilased La Tarara Hispaania klubis ja keeltekoolis aitavad tal veelgi paremini tundma õppida meie kaunist Eestimaad, meie kultuuri ja toredaid inimesi.

 

Rafael Salieto
Hispaania keele õpetaja

Lõuna-Hispaanias, Cadizi linnas sündinud ja üleskasvanud Rafael on keelte, ajaloo ja kultuuri vastu alati suurt huvi tundnud ning seetõttu õppis ta Granada ülikoolis tõlgiks.
Elu on teda viinud põnevatesse kohtadesse nii õppima kui tööle ja näiteks esimest korda sattus Rafael Eestisse Erasmuse programmi raames ning siis elas, õppis ta 10 kuud Tartus. Peale ülikooli lõpetamist töötas ta aga ühe programmi raames Ameerikas, kus väikelinnas hispaania keelt õpetades avastas, et tema kireks ongi just õpetamine.  See omakorda innustas Rafaeli alustama magistrikraadi omandamist hispaania keele õpetamise suunal.

Edasi toimus kõik justkui filmis ning peale töötamist Usbekistanis ning Venemaal tõi elu teda 2016.a. tagasi Eestisse. Esialgu tööle Tartu Ülikooli ning alates 2019.a. Tallinnasse hispaania keelt õpetama.

Rafael tunneb suurt huvi kohaliku kultuuri vastu ja seetõttu on tal isiklik ja ambitsioonikas projekt külastada kõiki, nii väikeseid kui suuri, Eestis asuvaid muuseume. Seega, kui tead mõnda põnevat ja mitte kõige tuntumat muuseumi, siis anna julgelt meile märku

Rafaeli eesmärk on panna õpilased julgelt rääkima, seega õpilased, olge valmis lõbusateks vestlusteks!